SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Kryddhink 6376083
nr 637 6083
Kryddhink
med lock, silver, franska stämplar, troligen 1800-tal, höjd med hänkel: 10 cm
Kondition: gravyr
Utrop:
500 kr
Såld:
900 kr
måndag 26 april 2010
kl 19:54:47
600 kr
850 kr
800 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver